Moderní květinové aranžie a dekorace zkrášlí zámek Napajedla

Historické sály ZÁMKU NAPAJEDLA zkrášlí v sobotu 19. a v neděli 20. listopadu moderní květinové aranžie a netradiční dekorace. Víkend interiérů a aranžií inspiruje návštěvníky především na nadcházející období Vánoc. Lidé se mohou těšit na bohatý program. Kromě netradičních prohlídek budou připraveny také speciální workshopy, v nichž se zájemci naučí vázat květiny nebo třeba aranžovat stoly. Zájemci o vaření se mohou přihlásit do kurzů vaření.

Akce tohoto typu se v zámku uskuteční již podruhé. Zámek Napajedla ji připravuje ve spolupráci se zlínským floristickým a designovým studiem ARANGIA. Květinové vazby a aranžmá ozdobí především historické sály a komnaty zámku. „Návštěvníci uvidí adventní věnce, rozličné dekorace či aranžmá vánočních stolů. Zpestřením sobotního dne bude noční prohlídka zámku s herci a aranžemi, která začne v 19 hodin,“ prozradila manažerka zámku Petra Psotková.

V průběhu víkendu mohou návštěvníci navštívit také workshopy aranžování pod dohledem profesionálů z ARANGIE. V sobotu od 10 hodin se lidé naučí, jak připravit dokonalý vánoční věnec. Od 15 hodin začne tříhodinový kurz dekorace vánočního stolu. „V něm se účastníci naučí vytvořit dokonalou a originální vánoční tabuli,“ doplnila Petra Psotková. V neděli kurzy aranžování vyvrcholí workshopem, v němž profesionálové naučí zájemce nazdobit moderní stromeček a předvedou jim jiné nápady pro nazdobení předvánočního domova. Poradí jim také, jaké trendy letos vedou ve vánoční výzdobě a jak pestře ji udělat. Nedělní kurz začne v 10 hodin.

Cena každého workshopu je 1 800,- korun. Cena zahrnuje odbornou výuku, materiál na přípravu jednotlivých dekorací, které si po absolvování kurzu odnesou účastníci s sebou domů. Občerstvení v průběhu kurzu. Na všechny workshopy je ale nutné se předem rezervovat.

Dále se lidé během víkendu navštívit ukázkové kurzy vaření, při nichž nahlédnou pod pokličku zámeckých kuchařů, kteří je naučení, že vaření je hra. V sobotu je na programu od 10 hodin kurz nazvaný Brunch. „V dvouhodinovém kurzu vás naučíme, jaký typ pohoštění pro brunch připravit a uvidíte, že vás to bude hodně bavit. V sobotu od 14 hodin pak bude kurz nazvaný Rychlá překvapení, na němž zjistíte, že i z mále lze vytvořit moc a ještě vás budou všichni obdivovat za váš nápad a vtip,“ pozvala na kurzy manažerka zámku Petra Psotková. Cena každého kurzu je 900 korun (v ceně je odborná výuka, suroviny na vaření a přípravu pokrmu, občerstvení v průběhu kurzu).

Na Víkend interiérů a aranží naváže Advent na zámku. Ten odstartuje v neděli 27. listopadu. Poté se každou adventní neděli uskuteční v zámku prohlídky historických sálů zpestřené o divadelní představení s vánoční tematikou. V neděli 11. prosince ožije zámek Vánočními trhy a tvořivými dílničkami. Advent na zámku vyvrcholí v sobotu 18. prosince.

Zámek v Napajedlech je otevřen každý den kromě pondělka od 10.00 do 18.00. Prohlídky historických sálů s průvodcem se v listopadu konají jen o víkendech a státních svátcích. V prosinci budou prohlídky jen o nedělích. Skupiny nad pět osob si mohou prohlídku objednat i v jiném termínu. Kromě stálých výstav je otevřena také zámecká kavárna. V zahradě zámku si lidé mohou od srpna zahrát golf na chipping and putting greenu a také je zde tréninkový driving range s deseti odpališti a nakloněnou rovinou. Zakládaný Golfový klub Jana Antonína Bati naleznul prostory v zámeckém parku i uvnitř zámku, kde funguje golfový trenažér Full Swing s nejnovějšími verzemi software E6 a LS3.

Od podzimu jsou novinkou komfortně zařízené zámecké komnaty, v nichž se lze ubytovat a strávit tak na zámku romantické a neopakovatelné chvíle. Sídlo v zámku nalezl také Moravský kulinářský institut, který nabízí řadu zajímavých kurzů vaření pro profesionální i amaterské kuchaře.