Stovky lidí obdivovaly v zámku Napajedla netradiční vánoční aranžmá

Vánoční atmosféra zavládla s předstihem v prostorách ZÁMKU NAPAJEDLA. Po celý víkend se v historických sálech konala výstava květinových a interiérových aranžií. Návštěvníci se tak mohli inspirovat pro nadcházející období Vánoc. V sálech bylo prostřeno několik slavnostních tabulí. Součástí akce byly také speciální workshopy, v nichž se zájemci naučili vázat květiny nebo třeba aranžovat vánoční stoly, či adventní věnce. Fotogalerii si můžete prohlédnout zde www.zameknapajedla.cz/fotogalerie/vikend-interieru-a-aranzi

 

Akce tohoto typu se v zámku konala již podruhé. Zámek během víkendu navštívily stovky lidí. „Krásně prostřené stoly v nejrůznějších stylech a barevných odstínech jsme připravovali se zlínským floristickým a designovým studiem ARANGIA,“ přiblížila manažerka zámku Petra Psotková.
 
Při prohlídce tří historických sálů obdivovali lidé nejrůznější aranžmá. Většině z nich dominovaly vánoční dekorace, jako jsou ručně foukané a zdobené baňky. Na stolech nechyběly bohatě zdobené vázy, vánočně laděné svícny nebo doplňky. „Letošním trendem jsou odstíny stříbrné, velmi krásně ale vypadají i vánoční dekorace laděné do odstínů béžové či světle zelenkavé. Stále oblíbená ale zůstává i vánoční zeleno-červená kombinace, která snad nikdy nevyjde z módy,“ přiblížila letošní vánoční trendy průvodkyně výstavou a floristka ze studia ARANGIA.
 
Na Víkend interiérů a aranžií naváže Advent na zámku. Ten odstartuje v neděli 27. listopadu. Každou adventní neděli se návštěvníci mohou těšit na prohlídky historických sálů doprovázenou divadlem. Herci Divadelního spolku Zdeňka Štěpánka zahrají na téma „Poezie Vánoc v Zemi České“ druhou a čtvrtou adventní neděli. První a třetí neděli hraje Divedelní soubor Divadlo Variace z Otrokovic. Hrané prohlídky jsou v každou celou hodinu od 13.00 do 16.00. Zámek bude otevřený vždy od 13 do 18 hodin. Výjimkou bude jen neděle 11. prosince, kdy se uskuteční tradiční VÁNOČNÍ TRHY. „Jarmark začne už v 10 hodin a potrvá až do 18 hodin. Lidé si během dne budou moci nakoupit nejrůznější drobnosti a dárky pod stromeček. Nebudou chybět domácí delikatesy, drobné dekorace, sladkosti a další zboží,“ řekla manažerka zámku Petra Psotková.
 
Bohatý program nabízí ZÁMEK NAPAJEDLA také v zimním období. Jako jeden z mála historických sídel je totiž zámek otevřen po celý rok. Lidé si tak během zimy mohou užít řadu zajímavých akcí, přístupné jsou denně kromě pondělí také dlouhodobé výstavy nebo kavárna.V zámku můžete poznat také pohodu a komfort zámeckého ubytování. Pokoje pro ubytování jsou vybudovány ve druhém patře zámku, přesně v místech, kde v minulosti bývaly pokoje šlechty. V zámeckých apartmánech se snoubí historie se současností. V zámeckých komnatách tak hosté naleznou vytoužený klid a komfort. „Snažíme se, aby se všichni hosté cítili na zámku jako doma a věříme, že právě toto v dnešní hektické, uspěchané a mnohdy neosobní době oceníte. K našemu kompletnímu servisu samozřejmě patří domácí zámecká kuchyně,“ řekla manažerka zámku Petra Psotková.
 
Zámecké pokoje jsou zařízeny v shabby chic stylu, který kombinuje nové se starým, dává starým předmětům novou funkci a zároveň uplatňuje jemné a romantické linie. Pokoje navrhuje majitelka zámku paní Eva Gajdošík, která je přesvědčena, že pro vytvoření příjemného prostředí nejsou důležité jen ty nejdražší kousky nábytku či zařízení. Snaží se proto o znovuobjevení tkanin, starších nábytků, dekorací, křesel, jež mají své kouzlo, následně je doplňuje o moderní prvky, které dodávají pokojům nádech současnosti. Jsme první v české republice, kdo takovýmto způsobem zařizuje interiéry, sloužící veřejnosti. Nutno podotknout, že důležitým aspektem tohoto pohledu při zařizování interiérů je recyklace a znovu použití starých věcí. V pokojích mohou hosté svět vnímat všemi smysly - hrají barvami, vůněmi, energiemi a květinami. Více o interiérech také na www.evagajdosik.cz.
 
Novinkou zámku je také Moravský kulinářský institut, který nabízí veřejnosti řadu zajímavých kurzů vaření. Ty jsou určeny pro laiky i profesionály. Pod vedením zkušených kuchařů a odborníků v gastronomii se můžete naučit vařit tradiční moravská jídla, objevit kouzlo zahraničních gastronomií nebo proniknout do tajů kuchařského umění včetně zdobení jídel nebo netradičního pečení. Informace o kurzech naleznou zájemci na www.mokul.cz.
 
V zahradě zámku si lidé mohou od srpna zahrát golf na chipping and putting greenu a také je zde tréninkový driving range s deseti odpališti a nakloněnou rovinou. Zakládaný Golfový klub Jana Antonína Bati naleznul prostory v zámeckém parku i uvnitř zámku, kde funguje golfový trenažér Full Swing s nejnovějšími verzemi software E6 a LS3. Více na www.jabatagolfclub.cz.
 
Informace o zámku a připravovaných programech jsou na www.zameknapajedla.cz.