Zámek Napajedla jedním z cílů akce Na kole vinohrady Uherskohradišťska

ZÁMEK NAPAJEDLA se stal v letošním roce cílem jedné z pěti etap již tradiční akce nazvané NA KOLE VINOHRADY UHERSKOHRADIŠŤSKA. Ta se uskuteční již tuto sobotu 1. října. Zámek je otevřen až do konce týdne od 10 do 18 hodin. Lidé v něm mohou navštívit výstavu AFRIKA, expozici historických kočárků a panenek, s průvodcem si mohou prohlédnout historické sály a komnaty nebo posedět v zámecké kavárně. V sobotu se navíc mimořádně od 12 do 14 hodin uskuteční prezentace vín z Napajedelska – z nejsevernějších vinic slovácké vinařské oblasti.

Pátý ročník oblíbené akce NA KOLE VINOHRADY UHERSKOHRADIŠŤSKA je symbolickým zavíráním cyklostezek. Účastníci se z Uherského Hradiště rozjedou po pěti vytipovaných trasách na Ostrožsko, Staroměstsko, Buchlovsko a nově i do mikroregionu Za Moravú a Otrokovicko. Registrace cyklistů začne v 9 hodin na Masarykově náměstí v Uherském Hradišti.

„Právě trasa Za Moravú přibyla na mapě až letos na jaře jako připomenutí 5. výročí pořádání akce. V podzimní verzi je prodloužená na Otrokovicko. Na Zámku Napajedla můžou cyklisté kromě jiného navštívit zajímavou výstavu Afrika – legendy i mystéria. I do každé z dalších tras je oproti předcházejícím ročníkům zakomponovaná nějaká nová vinařská nebo poznávací zastávka, která potěší hlavně stálé účastníky akce,“ připomněla organizátorka akce Deta Vaculíková, vedoucí Městského informačního centra v Uherském Hradišti.

Zámek v Napajedlích si lidé mohou prohlédnout denně kromě pondělka od 10 do 18 hodin. Kromě prohlídky historických sálů je zde k vidění i výstava AFRIKA a expozice historických kočárků a panenek sběratelky Marie Václavínkové. Otevřena je také zámecká kavárna s letní terasou a dětským koutkem. V zahradě zámku si lidé mohou od srpna zahrát golf na chipping and putting greenu a také je zde tréninkový driving range s deseti odpališti a nakloněnou rovinou. Více informací na www.zameknapajedla.cz.