ZÁMEK NAPAJEDLA ZVE NA KOMENTOVANÉ PROHLÍDKY HISTORICKÝCH PROSTOR

Nevíte, kam vyrazit na víkend během velikonočních prázdnin? Zajeďte si do zámku v Napajedlech na Zlínsku, kde budou historické sály zpřístupněny s komentářem průvodkyně. Od čtvrtka 5. dubna až do neděle 8. dubna se prohlídky konají v době od 10 do 16 hodin. Dále pak se budou komentované prohlídky konat v zámku každý dubnový víkend od 10 do 16 hodin.

Otevřeno bude také ve státní svátky. Historické sály, salonky i zrcadlový reprezentační sál si lidé s průvodkyní prohlédnou 1. května. „V tento den se uskuteční speciální hrané prohlídky s herci na téma Baťové v zámku Napajedla. To budou letos jediné prohlídky na toto téma. V letní prázdniny plánujeme prohlídky na téma „hraběcí“, takže se bude jednat skutečně o jedinečný zážitek,“ řekla manažerka zámku Petra Psotková. Komentované prohlídky s herci začnou ve 13.00, 14.00 a v 15.00.

Druhý květnový svátek, tedy 8. května, se prohlídky budou konat v době od 10 do 16 hodin. Na prohlídkový okruh se vychází vždy v celou hodinu. Během květnových víkendů bude zámek přístupný vždy od 10 do 16 hodin.

Od června bude barokní sídlo a jeho zámecký areál přístupný lidem každý den kromě pondělí. Prohlídky se budou konat vždy od 10 do 16 hodin, ostatní zámecké prostory budou otevřeny do 18 hodin. O letních prázdninách budou prohlídky historických zámeckých prostor k vidění s průvodcem denně od 10 do 16 hodin, výstavy od 10 – 18. Navíc opět každý čtvrtek se uskuteční od 21 hodin noční prohlídky na hraběcí téma.

V září se budou prohlídky konat už jen o víkendech a 28. září, vždy od 10 do 16 hodin. V ostatních časech je nutné se na prohlídku předem objednat.